Evo zbog čega je glina sastojak na koji bi trebalo da obratite pažnju prilikom odabira maske za lice
Evo zbog čega je glina sastojak na koji bi trebalo da obratite pažnju prilikom odabira maske za lice

Evo zbog čega je glina sastojak na koji bi trebalo da obratite pažnju prilikom odabira maske za lice

Razmišljajući o skincare [ ali i selfcare ] rutini, mnogima su prva asocijacija maske za lice. One danas mogu da se pronađu u različitim oblicima. Bilo da preferirate sheet maske ili pak one koje se nanose direktno na lice prstima ili četkicom, danas postoji bezbroj maski koje su, posledično, prilagođene konkretnim tipovima kože. Pružajući koži lica hidrantan i odmoran izgled, maske za lice su sastavni deo naših kupatilskih polica. Ipak, ukoliko ste u potrazi za novom, te niste sigurni koju biste želeli da isprobate, neka to ovaj put budu maske za lice na bazi gline. Glina je, zbog svojih brojnih benefita, mnogima omiljeni sastojak u maskama za lice. Od bele, preko crvene, pa sve do crne – evo zbog čega biste trebali da joj pružite šansu.

Glina u maskama za lice

Glina je, pre svega, karakteristična po činjenici da ima različita lekovita svojstva. Dakle, u maskama za lice, ona je nosilac antibakterijskih svojstva. Glina ne samo da čisti kožu i uklanja nečistoće sa kožne barijere, već nakon duže i konstantne upotrebe može da smanji vidljivost pora. Minimalizirajući njihov izgled, ona istovremeno zaglađuje kožu. Pored toga, maske za lice koje u sebi sadrže glinu neretko sadrže i različite botaničke sastojke, pa čak i ulja. Upravo zbog toga, ona ne otklanja vlažnost sa kože. Štaviše, čak je i povećava. Stoga je neophodno upoznati se sa pravilnim načinom na koji se maska koja sadrži glinu nanosi.

Nanošenje maske za lice na bazi gline

Iako smo nedavno shvatili da smo do sada [ možda ] pogrešno koristili masku za lice u maramici, to sa maskama za lice na bazi gline nije slučaj. Razlog za to pronalazimo u činjenici da se one vrlo jednostavno nanose na lice. Sve što je potrebno jeste da očistite lice, te na njega nanesete tanak sloj maske. Ipak, masku ne bi trebalo da držite na licu duže od deset minuta. Odnosno, ona ne bi trebalo da se osuši. Samim tim, čak i pet minuta je dovoljno. Naposletku, masku uklonite mlakom vodom, a umivanje završite hladnijom vodom. Pored toga, skincare rutinu obavezno završite upotrebom omiljenog seruma ili hidrantne kreme.

Kako bismo vam olakšali potragu za maskom na bazi gline, izdvojili smo osam onih koje su dostupne kod nas. Sve što je potrebno jeste da proučite njihove osnovne sastojke, te da se opredelite za onu koja je prilagođena vašem tipu kože. Na kraju, bitno je naglasiti da je maske za lice na bazi gline dovoljno koristiti jednom ili dva puta nedeljno. Međutim, njih možete da koristite u bilo koje doba dana.

Journal finds: Maske za lice na bazi gline

Učitati još
Zatvori