Letnja sezona je oficijalno počela i sa sobom donela bukiranje prvih avionskih karata, smeštaja ali i organizacije kompletnog putovanja. U toku ove vrele sezone, neprestano brinemo o svojoj kosi, stavljajući talase koje kreiramo pomoću pojasa od bademantila u prvi plan. Takođe, koža lica dobija svojih pet minuta pre samog odlaska na dugoisčekivani odmor zajedno s higijenskim ali i svim ostalim potrebnim tretmanima.
Ali, kada spojimo ovu beauty računicu u jednu jednačinu, shvatamo da free time u avionu znači samo jedno – scincare time. Ta satnica koja nas diže u nebesa, s druge strane donosi i slobodno vreme za slušanje muzike. Kao i gledanje favorizovanih filmova ali i stavljanje maski na kožu. A mi smo se zapitali, da li je nega kože u avionu u potpunosti zdrava, ili je u jednu ruku štetna po lice?
Skincare, jet, set…
U momentu kada prođemo pasošku kontrolu, prostran gate, ali i sam ulazak u avion, u našoj glavi na prvom mestu nalazi se komotno sedište na kom ćemo provesti nekoliko sati. U letelici koja neverovatnom brzinom prelazi kilometre i milje, čeka nas free time nakon sve zbrke koja je must na aerodromima. Prvo čekate u gužvi za parking, zatim onoj na pasoškoj kontroli a kasnije i pri ulasku u sam avion. No, kada se smestite, misli odu na totalno drugu stranu. Od samo da već jednom sednem mindseta, sada razmišljamo o svom dugoisčekivanom putu, aktivnostima ali i svim znamenitostima koje ćemo prvi, a možda i po stoti put, upoznati.
Ispred ovih sedišta uglavnom se nalazi i minijaturni ekran, pomoću kog puštamo sve omiljene filmove. Muzika u slušalicama je must, ali ako pitate uticajne influenserke širom sveta, i skincare ulazi u ovu grupu. No, da li je ovaj glamurozni poduhvat zapravo dobar po našu kožu?
Bad habit or glam o’clock ?
Ako je vaša prva pomisao pri sedanju na famozno sedište u avionu maska za lice, ovaj postupak definitivno dobio bi crvenu zastavicu. Stoga, hajde da se vratimo par koraka unazad. Prošli ste pasošku, gate ali ste i ušli u avion. Pored tolike količine ljudi koji udišu isti vazduh kao i vi na aerodromu, činjenica je da u koncentraciji kiseonika na ovom mestu postoji možda i preko 20% prašine. Te ne zaboravite da kao što mi dišemo, tako funkcionišu i naše pore. One se vrlo lako mogu napuniti svom tom prašinom. A vrlo je jasno da to ne želimo. Ako na već neočišćene pore nanesete i hidratantnu masku za lice, jasno vam je da je sledeći korak break out. Stoga, ako želite da se hidrirate u avionu, prvi korak pre maske koji mnogi zaboravljaju jeste čišćenje lica micelarnom vodom.
S druge strane, moramo uzeti u obzir i sam kiseonik u avionu. On je dosta suvlji od onog koji inače udišemo. I isto tako utiče i na našu kožu. Zbog svega navedenog, postaje jasno da će vam se maska mnogo brže osušiti nego inače. Dehidratacija kože u avionu je nezaobilazna komponenta, te je hidratantna maska dobra opcija samo nakon čišćenja kože micelarnom vodom ili umivalicom.
Foto: Instagram / @hollywoodskin, @anastaziadupee, @amelialiana, @xeniaadonts, @veronicaferraro /