Šta je slow morning wellness trend, čemu nas uči i zašto je važan za našu jutarnju rutinu?
Šta je slow morning wellness trend, čemu nas uči i zašto je važan za našu jutarnju rutinu?

Šta je slow morning wellness trend, čemu nas uči i zašto je važan za našu jutarnju rutinu?

Da li ste primetili razliku onda kada vam jutro započne mirno, kada imate vremena za svoje rituale u kojima uživate i nasuprot tome onda kada žurite da izađete iz kuće što pre? Verujemo da je odgovor potvrdan. Sigurni smo da su jutra posvećena sebi rezultirala da se bolje osećate tokom čitavog dana. Nažalost, većini takva jutra nisu česta. A da li ste razmišljali da vam upravo takva jutarnja rutina bude svakodnevna? Slow morning wellnes trend je tu da vas ubedi u to. Naime, spora jutra postala su trend na društvenim mrežama, i to sa dobrim razlogom. Kako izgleda jutarnja rutina za miran i produktivan dan, čemu nas ovaj trend uči i koje benefite ima po naše mentalno zdravlje saznajte u nastavku teksta.

Jutarnja rutina za miran i produktivan dan

Slow morning wellnes trend podrazumeva svesniji pristup početku dana, čime se postavlja osnova za miran i produktivan dan. Umesto uobičajene jutarnje žurbe da budemo odmah produktivni, slow morning  trend nas podstiče da budemo svesniji i namerniji u svojim aktivnostima.

Naziv sporo jutro je metaforičan. Nije poenta samo kretati se sporim tempom, već nas ime navodi da zastanemo i posvetimo se sebi. Jutro je prilika da sebe stvaite na prvo mesto. Glavna ideja slow morning pristupa je da se jutro posmatra kao prilika za lični razvoj, negu uma i tela, i postavljanje pozitivnih namera za dan koji dolazi.

Kako se primenjuje?

Ne postoji čvrsto pravilo za specifične aktivnosti koje treba obaviti tokom sporih jutara. Ključ je da budemo prisutni i osvestimo sadašnji trenutak. Spora jutra mogu da se sastoje iz različitih aktivnosti, poput meditacije, jutarnje šetnje, joge, pisanja dnevnika ili jutarnje skincare rutine. Bitno je pronaći neku aktivnost u kojoj uživate. Umesto da se probudite i odmah krenete da razmišljate o zadacima koje treba da ispunite u toku dana, na koje mejlove treba da odgovorite ili da jednostavno skrolujete Instagram, zastanite i razmislite šta je ono što bi vas vratilo u sadašnji trenutak.

Svesni smo da je mnogima zbog gustog rasporeda teško da nađu vreme za ovakva jutra. Ipak, a nije stvar u kvantitetu već u kvalitetu. Potrudite se da izdvojite jutarnjih 10 minuta za sebe. A little goes a long way. To vreme možete posvetiti da razmišljate o onome na čemu ste zahvalni. Vežbajte pozitivno razmišljanje i manifestaciju. Provedite tih 10 minuta na terasi upijajući sunce i svež vazduh. Odratite vežbe disanja ili meditacije. Jutarnja rutina ne mora da vam bude ista. Važno je da svakog dana izdvojite vreme za sebe.

Benefiti?

Lagano započinjanje dana pomaže vam da izgradite samosvest i daje vam namensko vreme da budete reflektivni i obradite vaše emocionalno stanje. Ukoliko dan započnete napeti i pod stresom, ostatak dana će vam proći isto tako. Nasuprot tome, spora jutra u kojima uspevate da se povežete sa sobom rezultuju danom u kojem uspevate da se povežete sa drugima, i kojem ste više empatični i manje pod stresom. Takođe, lagana jutra podstiču kreativnost. Kada um oslobodite od briga i stresa, dajete mu slobodu da bude kreativan i maštovit.

Iako može biti teško izdvojiti vreme za sebe zbog gustih rasporeda, probajte da to prioritizujete. I verujte nam, uspećete. Slow morning trend je više od još jednog u nizu estetskih trendova na društvenim mrežama. To je filozofija života koja nas podseća da je važno usporiti, povezati se sa sobom i svojim okruženjem, i započeti dan sa pozitivnom namerom i svesnošću.

Učitati još
Zatvori