Kako se spasioci na plažama štite od sunca?
Kako se spasioci na plažama štite od sunca?

Kako se spasioci na plažama
štite od sunca?

Ah taj SPF, svima nam je dosadilo da slušamo o njemu, njegovim faktorima, cenama i kombinacijama u kojima dolaze. Često se čak zapitamo, iako veliki ljubitelji beauty proizvoda, koji su još načini da se zaštitimo od sunca osim kremama? Previše taman ten, odavno više nije nešto što smatramo lepim. Zbog toga, ali i zbog zdravlja naše kože, dodatno bi trebalo da razmišljamo o tome kako da se zaštitimo od sunca na adekvatan način pored kreme za sunčanje.

Takođe bi trebalo da uzmemo u obzir da je to samo krema i ma koliko faktora imala i dalje nije svemoguća. Zato, prelazimo na naše predloge koje savetujemo da usvojite kako biste zaštitili sebe, svoju kožu i na kraju svoj ten. U pomoć su nam pritekli spasioci sa plaža jer, ko bolje može da nam pomogne od onih koji čitav dan provode na sincu a opet imaju sjajnu „boju“.

Savet prvi: Oblačenje, ne svlačenje

Znamo koliko ovo zvuči čudno. Ko se još oblači na visokim temperaturama? Odgovor je jednostavan, oni kojima je stalo do svoje kože. Ukoliko ste recimo, otišli u posetu tropkoj zemlji temperature mogu biti veoma visoke a sunce izuzetno jako. Najbolji način da se zaštitite jeste da obučete lagan sloj odeće i posebno zaštitite ruke i ramena koji su najviše podložni suncu. Takođe, možete sebe dodatno rashladiti tako što ćete, recimo, košulju nakvasiti vodom.

Ovo je ujedno i momenat u kom dobijate i estetski element koji vas definitivno može istaći na plaži, ali i poslužiti drugima kao primer. Ukoliko još uz sve to dodate šešir ili kačket, možemo da vam kažemo da je vaša misija završena.

Najbolje je da odeća bude svetla, lagana, od prirodnih materjala gustog tkanja.

Savet drugi: Zdravlje na usta ulazi

Kako i sam podnaslov kaže, zdravlje na usta ulazi. Zbog toga, tokom leta, zarad lepog tena i dzdrave kože, trebalo bi konzumirati namirnice bogate vitaminima koji se tokom leta najviše troše. To su vitamin C, E  koji deluju kao antioksidansi i D glavni vitamin naše kože. Voće i povrće koji u velikoj količini sadrže neki od ovih vitamina jesu šargarepa, mango, paradajz, lubenica, jagode, maslinovo ulje… Takođe, vitamine nije loše konzumirati ni u vidu suplemenata.

Takođe, redovna hidratacija je još jedna velika stavka koja posebno igra ulogu kada nam stignu vreli letnji dani. Zbog toga se potrudite da konzumirate što više različite tečnosti. Na taj način hranite ćelije organizma i postižete elstičnost kože.

Savet treći: Nemoj biti rudolf u sred leta

Na samom kraju dolazimo do davno zaboravljenog načina da se zaštitimo od sunca. Pasta cinkovog oksida je definitivno jedan od načina da za početak zaštitite svoje lice, pogotovo nos, koji su najviše izloženi suncu. Pastu možete pronaći veoma jeftino u bilo kojoj apoteci, a ukoliko smatrate da ja šarmantno imati beo nos na plaži tokom sunčanja ili šetnje, onda je ovo savet za vas. Oni koji imaju istaknute delove lica definitivno bi trebali da se pozabave ovom metodom kako bi im ten bio što ujednačeniji.

Foto: Instagram

Učitati još
Zatvori